Alul semmi

Nagyon vártam az előadást, mert amikor Békéscsabán láttam, nagyon megérintett a hat férfi, a három feleség és a kisfiú sorsa. Kíváncsi voltam, hogy a Vízi Színház hatalmas színpadán, sokkal nagyobb térben, milyen előadást látok majd, hiszen szerettem volna újra átélni azt a katarzist, amit a színházban kaptam.

A történetet 1997-ben filmre vitték Peter Cattaneo rendezésében, mely Anne Dudley zenéjével került vászonra. A musical 2001-ben született, Terrence McNally írta a szövegkönyvet, David Yazbek a gyönyörű zenét komponálta, a téma ugyanaz. Bezár az acélgyár, utcára kerülnek a férfiak, akik munkanélküliként elvesztik önbecsülésüket, a nők válnak családfenntartóvá, ezzel összetörik az erős férfiak lelke. Kitalálják, hogy levetkőznek, ezzel keresnek pénzt. Ezt nem könnyű megtenni, a hat szemérmes férfi nehéz lelki folyamaton megy keresztül. A darab folyamán feltárul a hat férfi igazi tiszta lelke, de hármuk felesége is szenved, az ő történetüket is megismerjük. És ha ez nem lenne elég, a főszereplő kisfiáért is harcol, apa és fia között hatalmas szeretet van, ám az apa elvesztheti gyermekét, ha nem fizeti a gyermektartást. De a többiek sorsa is szívbe markoló, mert mind a hat férfi sorsa különböző, más a látszat, és más a valóság, nem bíznak annyira feleségükben, hogy őszintén beszélgessenek, pedig…

Hat férfi, három feleség, egy kisfiú, róluk szólt az előadás. A férfiak között nincsen barátság – közülük csak ketten azok –, de olyan összetartozás alakul ki, ami összekovácsolja őket, és bebizonyosodik, hogyha összefognak, meg tudják csinálni, amit elterveztek, sőt annál is többet…

 

A  teljes cikket itt olvashatja: http://www.newjsag.hu/2019/06/30/alul-semmi/